GMINA BŁONIE

oficjalny serwis Gminy Błonie
Strona główna - Gmina Błonie

Wakacyjne wydanie Błońskiego Informatora Samorządowego

   

  Błoński Informator samorządowy w wersji elektronicznej do pobrania

   

  Szanowni Mieszkańcy,

   

  Po długiej przerwie spowodowanej koronawirusowymi zawirowaniami, oddajemy w Wasze ręce obszerny, trzymiesięczny numer „BIS-u”. Niech zatem nikogo nie zdziwią artykuły z maja czy spóźnione, choć serdeczne życzenia dla mam i ojców. Jest to również numer wakacyjny, co roku na początku lipca ukazuje się „BIS”, na kolejny przyjdzie nam poczekać do września.

   

  Podczas sesji 29 czerwca przedstawiłem Radzie Miejskiej i mieszkańcom obszerny raport z działalności Gminy Błonie za rok 2019 oraz sprawozdanie z wykonania budżetu. Po dyskusji i wielu pytaniach radni już po raz 14 głosowali nad udzieleniem mi absolutorium. Więcej o tym w artykule z Biura Rady. Jeszcze raz dziękuję za całoroczną, dobrą współpracę przewodniczącemu Rady Miejskiej, prezydium Rady oraz wszystkim radnym. Kieruję także podziękowania do naczelników, pracowników Urzędu Miejskiego oraz jednostek organizacyjnych. Dziękuję sołtysom, radom sołeckim, przewodniczącym i radom osiedlowym. Bez współpracy wszystkich osób, nie dałoby się osiągnąć tak satysfakcjonujących rezultatów, które przecież służą nam wszystkim.

   

  Bardzo dziękuję także mieszkańcom za codzienne wsparcie i życzliwość, które są motorem do działania i rozwiązywania spraw, nie zawsze prostych i łatwych, ale często wymagających wiele wysiłku, pracy, czy podejmowania nie zawsze popularnych decyzji.

   

  Jesteśmy po pierwszej turze wyborów prezydenckich, frekwencja w niej wyniosła dla Gminy Błonie 69,08%. To lepszy wynik niż dotychczas. Ale nasza obecność w lokalach wyborczych jest jeszcze zbyt mała, choćby w porównaniu do okolicznych gmin. Przed nami druga, bardzo ważna tura. Nie wolno nam odpuścić, zrezygnować. Musimy się zmobilizować i oddać jeszcze więcej głosów, szczególnie na terenach wiejskich, gdzie frekwencja była znacznie niższa niż w samym Błoniu. Zachęcamy do głosowania młodzież, dorosłych i seniorów.To niezwykle ważne wybory. Zdaje się, że nie wybieramy w nich nie tylko prezydenta na 5 lat, ale opowiemy się za konkretną wizją rozwoju Polski na przyszłe dziesięciolecia, nie tylko dla nas ale dla naszych dzieci i wnuków, dla przyszłych pokoleń. Zastanówmy się, każdy z nas ma jeszcze jeden głos w drugiej turze. Idźmy wszyscy na wybory. Wybierzmy Polskę przyszłości, Polskę w pełni demokratyczną, gdzie będą funkcjonować niezależne Sądy, prokuratura, policja, Trybunały, nie upolitycznione naczelne organy administracji, wolne i niezależne media, gdzie będą przestrzegane prawa każdego człowieka, niezależnie od jego poglądów. Wybierzmy także obecność Polski w Unii Europejskiej i na arenie międzynarodowej. Wybierzmy także wolne i niezależne od władz centralnych samorządy. Miesiąc temu obchodziliśmy trzydziestą rocznicę pierwszych, wolnych wyborów samorządowych. Pisaliśmy wiele o tym jak ważną rolę w życiu kraju odgrywają samorządy, gminy, powiaty i województwa. Pamiętajmy, że samorząd to my, mieszkańcy. Dlatego ważne jest czy z Pałacu Prezydenckiego będzie widać nasze nasze małe ojczyzny i ich problemy czy tylko spory i partyjne działania na rzecz jednej partii. Pamiętajmy również, że jeszcze nigdy w najnowszej historii naszej ojczyzny nie byliśmy tak podzieleni i skłóceni. Dość dalszych podziałów. Potrzebujemy jedności i wspólnej pracy dla Polski. Z takim przesłaniem dokonajmy jeszcze raz oceny i świadomego wyboru. Głosujmy, każdy według najlepszej wiedzy i własnego sumienia !

   

  Wybuch epidemii pokrzyżował nam plany marcowego otwarcia budynku Centrum Sportu i Rekreacji. Zaproszenia były rozesłane, wszystko zaplanowane. Nie zdążyliśmy, zamknął się cały kraj, wszystkie obszary jego działalności. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami komisja zakończyła prace odbiorowe na całym obiekcie. W trakcie odbiorów podjęto decyzję o wykonaniu dodatkowego wygłuszenia ścian i sufitów nad lustrami wody z uwagi na zbyt duży hałas. Prace zostały już zakończone. Obecnie trwa napełnianie niecek basenów wodą i dodatkowe testy wszystkich systemów. Czekają nas jeszcze dwukrotne badania wody przez sanepid. Pod koniec lipca planujemy otwarcie obiektu dla wszystkich. Dokładną datę podamy wkrótce.

   

  Niezmiernie ucieszył mnie awans KS „Błonianka” do III ligi. Świetna robota Panowie!!! To wielki sukces. Na te emocje przyszło nam czekać aż 42 lata, ale euforii na błońskim Rynku nie mogli powstrzymać wszyscy kibice i mieszkańcy. Jeszcze raz serdecznie gratuluję i dziękuję wszystkim piłkarzom, zarządowi, działaczom i wiernym kibicom.

   

  Kolejna dobra wiadomość jest taka, że po raz kolejny Pan Alex Odolczyk z Oakville SOCCER CLUB w Kanadzie - rodowity błoniak przekazał sprzęt sportowy na rzecz błońskiego sportu. DZIĘKUJEMY!

   

  Na koniec życzę wszystkim udanych i słonecznych wakacji. Niech będą okazją do odpoczynku i regeneracji sił po ostatnich stresujących miesiącach. Uczniom życzę zabawy i młodzieńczych szaleństw, nie zapominajcie jednak o odrobinie rozsądku i bezpieczeństwie !

   

  Burmistrz

  Zenon Reszka

   

   

  BIS

   

   

   

   

Ministerstwo Cyfryzacji
Projekt pt.:"Wzrost dostępności serwisów internetowych w Błoniu - szansą na przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób niepełnosprawnych" dofinansowany ze środków Ministra Cyfryzacji
Strona internetowa bez barier


Copyright © by Urząd Miejski w Błoniu 2015
Wszelkie prawa zastrzeżone.